Спортинг без Славчев бие в последната минута, Нани пропусна дузпа в повторния си дебют

Българският национал Симеон Славчев не игра за Спортинг (Лисабон), който записа инфарктна победа с 1:0 срещу гостуващия Арука във втория кръг на португалското първенство. "Лъвовете" стигнаха до минималния успех в последната минута благодарение на точния изстрел на Карлос Мане. Повторен дебют за тима от "Жозе Алваладе" направи Луиш Нани. Взетият под наем от Манчестър Юнайтед ас можеше да се превърне в герой за своите, но пропусна дузпа в средата на второто полувреме.

Порто също постигна победа. "Драконите" спечелиха с 1:0 като гост на Пасош Ферейра. Трите точки осигури Джаксън Мартинес в 40-ата минута. По този начин Порто оглави класирането с пълен актив, заедно с Витория (Гимараеш)

В друга среща от втория кръг Марритимо надви с 2:1 Академика (Коимбра).