Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Лил пребори Лориен (видео)

Отборът на Лил победи с 2:0 Лориен в мач от третия кръг на Лига 1. Успехът дойде трудно през втората част. Първо Жонатан Делаплас откри с мощен удар от границата на наказателното поле, а след това Симон Кяер от фаул оформи крайното 2:0. С победата днес Лил събра седем точки от първите си три мача и заема второ място в класирането. Лориен пък е с четири точки след първите си срещи.

Втора победа в шампионата записа новакът Каен, който надви с 2:0 като гост Реймс. Късни голове на Н'Голо Канте и Ерве Базиле зарадваха нормандците, който са с шест точки от първите си три мача. Реймс пък остава с една.

Монпелие също вече е с две победи, след като надигра с 2:0 Метц. Сиака Тиене и Сюлейман Камара бяха точни за южняците. Гостите от Лотарингия могат да съжаляват за загубата, тъй като пропуснаха дузпа през първата част. Кевин Лежюн удари гредата от бялата точка.

Бастия пък записа първи успех в новия шампионат, след като победи с минималното 1:0 Тулуза. Точен от дузпа бе Риад Будебуз. Това бе втора загуба за "виолетовите".