Япония близо до златото на Гран При след 3:0 над Белгия

Женският национален волейболен отбор на Япония е много близо до спечелването на златото в световното Гран При, след като записа 4-та пооредна победа на финалите, на които е домакин. Японките биха категорично пълния дебютант и аутсайдер Белгия с 3:0 (26:24, 25:16, 25:15) пред близи 8000 свои фенове в зала "Ариаке Колизеум" в Токио.

Така японският тим продължава да е начело във временното класиране с 12 точки след 4 победи от 4 мача и с две повече от настоящите шампионки от Бразилия. Утре (24 август) в последния ден на финалния турнир Япония играе срещу "Селесао" в директен сблъсък за първото място и златните медали. На японките им стига да спечелят и само два гейма, за да си подпечатат титлата в Гран При, докато за да защитят трофея си от 2013 година, бразилските волейболистки ще трябва да победят с 3:0 или 3:1 гейма. Срещата е от 13,15 часа българско време. Белгийките пък се "бетонираха" на последното 6-то място без победа и без спечелена точка до момента. Утре Белгия излиза срещу Турция от 09,10 часа българско време в мач без значение.

Влязлата като резерва за японките Юкико Ебата реализира 11 точки (1 блок, 1 ас и 50% ефективност в атака), а капитанката Саори Кимура (1 блок, 2 аса, 30% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане) и Риса Шинабе (59% ефективност в атака) добавиха по 10 точки за победата. За белгийския тим звездата Лисе Ван Хеке завърши с 15 точки.