Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Херта и Вердер украсиха началото на Бундеслигата (видео)

Херта (Берлин) и Вердер (Бремен) направиха обещаващ старт на сезона в Бундеслигата с атрактивно 2:2 в столицата. Домакините водеха с 2:0 след два гола на новото попълнение Юлиан Шийбер, но само в рамките на три минути допуснаха изравняване. В края те можеха да останат и без точката, но вратарят им Томас Крафт направи решително спасяване.

Херта започна по-силно и в 16-ата минута вече имаше аванс. Новите играчи на отбора Рой Бееренс и Шийбер комбинираха, за да може доскорошният нападател на Борусия (Дортмунд) да открие резултата с глава. При изстрела му топката се отклони в тялото на Лука Калдирола и обърка стража Рафаел Волф.

Две минути след почивката Шийбер удвои преднината на "Старата госпожа" и "Олимпиащадион" вече усещаше приближаващия успех. Нещата обаче не се развиха според очакванията.

Голямата драма се разигра в рамките на осем минути след попадението за 2:0. В 52-ата минута се стигна до нарушение в полза на Вердер, но халфът на Херта Хажиме Хосогай се забави да подаде бързо топката на гостите. Това ядоса Сантиаго Гарсия, който отиде до него и го блъсна. Реферът Торстен Кинхьофер вдигна само жълт картон за тази интервенция без топка, макар много често в подобни случаи съдиите да показват червени картони. От последвалото центриране централният защитник на тима от Бремен Асани Лукимиа-Мулонготи изпревари Крафт и с гръб към вратата насочи топката в мрежата - 2:1.

Веднага след подновяването на играта играчите на Йос Лухукай стигнаха до вратата на Вердер, където Шийбер пропусна от 3-4 метра. Тази грешка веднага беше наказана в 55-ата минута, в която Елжеро Елиа нахлу по лявото крило и подаде на Франко ди Санто за 2:2.

До края и двата отбора продължиха да играят атакуващо. В 85-ата минута столичани дори стигнаха до трети гол, дело на Джони Хейтинга, който обаче беше отменен заради нарушение в атака. Три минути след това новата звезда на германския футбол - Дейви Зелке, който с головете си това лято направи Германия европейски шампион за юноши до 19 г., излезе на отлична позиция, но вратарят Крафт спаси изстрела му. Това беше и последният интересен момент в срещата.

След седмица Херта гостува на Байер (Леверкузен), а Вердер приема Хофенхайм.