САЩ не остави шанс на Пуерто Рико в Ню Йорк (видео)

Световният шампион САЩ записа втора победа в контролните си срещи преди Мондиал 2014 в Испания. След като в първата си проверка янките надиграха Доминиканската Република, сега те отнесоха Пуерто Рико с 26 точки разлика - 112:86 в мач, игран в легендарната "Медисън Скуеър Гардън".

Възпитаниците на Майк Кжижевски се поздравиха с победата след много силна игра през второто полувреме. През първата половина на двубоя срещата бе равностойна - през първата четвърт двата тима си вкараха по 24 точки, а на почивката САЩ имаше крехък аванс от 42:37.

След почивката обаче домакините показаха истинските си възможности - в третата част нанизаха 35 точки срещу само 20 за пуерториканците, а в заключителните 10 минути добавиха още 5 точки към аванса си за крайното 112:86.

Стеф Къри бе най-резултатен с 20 точки за едва 18 минути игрово време. Джеймс Хардън и Руди Гей добавиха по 13 точки, Кенет Фарийд и Клей Томпсън - по 12, а Кайри Ървинг и Антъни Дейвис вкараха съответно 11 и 10.

Дерик Роуз също игра в мача, завършвайки с 6 точки и 4 асистенции.

Хосе Хуан Бареа и Карлос Аройо бяха на обичайното си ниво за Пуерто Рико, завършвайки с 16 и 15 точки.

САЩ ще изиграе още една контрола преди започващото на 30 август световно първенство. На 26 август тимът ще премери сили със Словения в Гран Канария.