Локо Сф спря Лудогорец след драма в "Надежда" (видео+галерия)

Локомотив (София) и Лудогорец направиха драматично 2:2 в мач от шестия кръг на "А" група, което свали орлите от първото място в класирането. Разградчани поведоха с гол на Анисе, но домакините осъществиха пълен обрат след попадения на Елтон и Том. В средата на втората част гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Шоко за несъществуващо нарушение, но в крайна сметка те се добраха до равенството с нов гол на Анисе.

Малко преди да изгони десния бранител на шампионите, съдията Никола Попов спести втори жълт картон на Том.

И в тази среща треньорът на разградчани Георги Дерменджиев заложи на резервите, но за разлика от представянето им от преди седмица срещу ЦСКА, днес те не играха на ниво и трябва да бъдат доволни, че не претърпяха поражение от бойкия тим на Локомотив.

Срещата започна отлично за Лудогорец след попадение на Абел Анисе още в 9-та минута. Мадагаскарецът получи топката в центъра на терена, преодоля двама противникови футболисти и след бомбен шут от 20 метра с десния крак не остави шанс на Божидар Митрев.

Десет минути по-късно орлите като по чудо не вкараха втори гол. Мисиджан изведе отлично зад гърба на отбраната Дани Абало, испанецът не се полакоми и подаде към намиращия се на празна врата Роман Безяк, но таранът на шампионите стреля над напречната греда.

Локо (Сф) - Лудогорец

След нова добра атака на гостите в 28-та минута Мисиджан излезе сам срещу вратаря, но с великолепен шпагат Том предотврати сигурен гол.

И когато Лудогорец контролираше изцяло мача, дойде 31-та минута, в която Локомотив изравни. Елтон стреля от 30 метра и вкара на изненадания Чворович.

В 37-та минута домакините като по чудо не обърнаха резултата. Поредна добра атака на Локомотив през зоната на левия бек в този мач Кайсара завърши с центриране на Генов към Романов, който стреля от 5-6 метра, но над вратата.

Втората част започна кошмарно за Лудогорец. Още в 46-та минута отбраната на гостите допусна груба колективна грешка. Шехуди се възползва от нея и центрира към абсолютно непокрития Том, който реализира - 2:1 за Локо Сф.

В 55-та минута железничарите за малко не вкараха трети гол. Ешпиньо се изхвърли на десния фланг и позволи на Романов да го преодолее елементарно, последва центриране към включилия се Бранеков, но сантиметри не достигнаха на защитника да засече в празната врата подаването на своя съотборник.

В 60-та минута реферът Никола Попов удари сериозно рамо на Локо, след като спести нарисуван втори жълт картон на Том.

Две минути по-късно Лудогорец можеше да изравни. Мисиджан бе изведен сам срещу вратаря и стреля, но Митрев изби в корнер. В 65-та минута орлите направиха нов сериозен пропуск. Ешпиньо стреля и след рикошет Митрев едва изби топката, която попадна на главата на Безяк, но словенецът не уцели празната врата.

В 69-та минута нова груба грешка на Никола Попов. Реферът видя някакво нарушение на Шоко срещу Романов, за което вдигна много пресилен втори жълт и респективно червен картон на разградския бранител.

В 77-та минута домакините направиха пореден пропуск. Иванов чукна топката с глава след центриране от фаул, но незнайно как Том не успя да я засече, макар да се намираше на 50 сантиметра пред голлинията.

Така се стигна до 83-та минута, когато Лудогорец изравни. Анисе получи пас от появилия се като резерва Ернандес, стреля с левия крак и след рикошет топката влетя в мрежата на Митрев за крайното 2:2.