Атлетико е супершампион на Испания, Реал Мадрид преклони глава (видео + галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Испания след победа с 1:0 над Реал Мадрид в мач реванш, игран на "Сантиаго Бернабеу". Преди три дни срещата завърши 1:1. Тази вечер Марио Манджукич отбеляза във втората минута и донесе едва втория такъв трофей в модерната история на изданието.

Кристиано Роналдо не се появи сред титулярите, въпреки че Карло Анчелоти беше заявил, че е готов. В нападението на "белите" излязоха Гарет Бейл, Карим Бензема и Хамес Родригес. Диего Симеоне разчиташе на типичен централен нападател като Марио Манджукич. Френската перла Антоан Гризман игра като втори нападател.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид
"Червено-белите" натиснаха здраво газта в първите секунди на срещата. Още в първата минута защитата на "белите" допусна Марио Манджукич на стрелкова позиция, но хърватинът не се възползва. В следващата атака Антоан Гризман се пребори за висока топка, "деветката" на "дюшекчиите" не се поколеба и шутира неспасяемо за Икер Касийяс в десния му ъгъл. Това беше първо попадение за Марио за домакините, изработено с другото ново попълнение, паднало след 81 секунди игра.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид Енергията от "Висенте Калдерон" и ранният гол стъписаха гостите от "Сантиаго Бернабеу". "Белите" влязоха в срещата постепенно. В 21-ата минута Жоао Миранда беше изпуснат при заучено положение, но топката не беше отклонена добре към другата греда. В 24-ата и 25-ата минута "лос меренгес" имаха два страхотни шанса при отсъствието на Хуанфран, който получаваше медицинска помощ. При второто положение Даниел Карвахал асистира на Хамес Родригес, колумбиецът стреля по земя, Моя се намеси, но топката остана на земята, след което играч на Атлетико я изби.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид Секунди по-късно Диего Симеоне беше изгонен заради гневна реакция към четвъртия съдия. Аржентинецът протестираше, че десният му защитник е извън игра. В 36-ата отново Хамес беше близо до гола. Лука Модрич центрира отдясно, звездната покупка стреля с глава, но топката мина опасно до гредата в аут. В 38-ата магията на Хамес отново изостри атаката, но след изстрела на Гарет Бейл топката почти облиза гредата, но от външната страна.

Атлетико е супершампион на Испания, Реал Мадрид преклони глава В 44-ата Раул Гарсия шутира отдалеч, но Икер се намеси и изби в ъглов удар. В 45-ата минута Гарсия се оказа непокрит при корнер, но с глава не успя да порази целта. Секунди преди финала на полувремето Хамес Родригес отправи техничен фалцов удар, който отново някакси не намери очертанията.

Атлетико е супершампион на Испания, Реал Мадрид преклони глава След почивката в игра се появи Кристиано Роналдо, заменяйки по-дефанзивния Тони Кроос. "Рохибланкос" имаха по-добрите положения в началото на второто полувреме. В 49-ата Раул Гарсия стреля след центриране от фаул, топката намери напречната греда и тупна двайсетина сантиметра пред голлинията. Пет минути по-късно домакините получиха пространство вдясно на атаката, но Манджукич закъсня.

Атлетико е супершампион на Испания, Реал Мадрид преклони глава В 57-ата Хуанфран финтира Фабио Коентрао и подаде към Гарсия, чийто тежък удар профуча на метър от сглобката. Стотина секунди по-късно футболист на Атлетико отклон топката при корнер, но до удар не се стигна. Първата опасност от Кристиано дойде в 60-ата минута, но острото му центриране беше пресечено от Диего Годин. В 62-ата далечен удар на португалеца беше париран от Моя.

Атлетико е супершампион на Испания, Реал Мадрид преклони глава Атлетико продължи да играе по-силно и да създава положения. В 71-ата Коке шутира мощно по диагонала, но сантиметри го разделиха от гола. При следващата атака Гризман беше оставен сам в наказателното поле, но ударът му не се получи. Към края на мача Кристиано се премести на върхата на нападението, а Бензема премина на лявото крило. В последните секунди домакините устояха и се поздравиха с успеха, а Лука Модрич беше изгонен.

Атлетико надви Реал след загубата преди три месеца в Лисабон. Икер Касийяс записа първа загуба от "дюшекчиите", а Чоло Симеоне доказа с действия, че ще защитава яростно титлата. В понеделник вечер Реал и Атлетико започват пътя си в Примера дивисион 2014/15.