Байерн тръгна с въпросителни, мегапропуск им позволи да победят (видео+галерия)

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) започна с победа защитата на титлата си след трудно 2:1 над Волфсбург в мач от първия кръг на Бундеслигата, игран на "Алианц Арена". Томас Мюлер (37) и Ариен Робен (46) зарадваха публиката. Ивица Олич даде надежди на гостите в 52-ата минута. В 79-ата Жуниор Маланда направи огромен пропуск на метър от празната врата.

Байерн - Волфсбург Джосеп Гуардиола хвърли в дълбокото 17-годишния Джанлука Гаудино. Дебютантът в Бундеслигата оформи двойка в средата на терена с Дейвид Алаба. В началните минути на мача най-любопитното беше постройката на баварците. Във фаза "атака" мюнхенци играеха в система 3-2-4-1. Филип Лаам, Данте и Холгер Бадщубер бяха избраните централни защитници. Новото попълнение Хуан Бернат имаше свобода по левия фланг, а в защита се връщаше като четвърти бранител.

Байерн - Волфсбург Учудващо в първия четвърт час гостите владееха повече топката. В 16-ата минута Мануел Нойер сбърка подаване и създаде опасност, предотвратена от Данте. В 18-ата Ариен Робен шутира силно след марков рейд, но вратарят беше на място. В 21-ата Томас Мюлер получи топка в наказателното поле, но не намери вярно продължение.

Байерн - Волфсбург Постепенно Байерн отне топката и заигра по-агресивно в атака. В 29-ата Макс Грюн изпусна топката, там беше Роберт Левандовски, който обаче не се възползва. Минута по-късно полският стрелец засече топката по акробатичен начин след пас на Гаудино, но стражът на "зелените" изби в корнер.

В 37-ата Робен центрира остро отляво и Мюлер насочи в далечния ъгъл. Истината е, че топката се удари в кората на германския стрелец, който имаше и късмет при точността.

Байерн - Волфсбург Още в първата минута на втората част падна второ попадение за шампионите. Ариен Робен запази топката в наказателното поле и с изпълнение от 14 метра намери непокрития десен ъгъл на вратаря. Изненадващо в 52-ата минута Ивица Олич върна един гол. Хърватският нападател вкара превъзходно попадение с удар от пеналта, който намери далечния горен ъгъл на Нойер - 2:1.

Пет минути по-късно Левандовски направи непривичен за него пропуск. Бившият голаджия на Борусия (Дортмунд) тръгна с топка сам срещу вратаря, имаше опция за подаване, но в крайна сметка предпочете да играе сам и не шутира добре. "Вълците" подостриха зъби в атака и поставиха под сериозно напрежение своя опонент.

Байерн - Волфсбург В 63-ата минута Нойер излезе лошо, Кевин де Бройне го преодоля, но Бернат се пребори за топката. Три минути по-късно баварците не изчистиха добре, но Даниел Калигиури не се възползва. В 70-ата Алаба стреля отсечено от фаул, но стражът не показа колебание.

В 79-ата минута зрителите на "Алианц Арена" станаха свидетели на мегапропуск, който ще се нареди след най-големите в Бундеслигата. Резервата Жуниор Маланда засече ниско центриране отляво, топката се удари в напречната греда и след това футболистът от метър изрита в аут.

Байерн - Волфсбург В 84-ата минута Себастиан Роде опъна мрежата и съдията посочи центъра за гол. След консултация със страничния съдия попадението не беше зачетено и беше отсъдена засада. Мюлер не игра с топката, но въздейства на ситуацията. Спорно остана обаче дали беше в останал в засада. В 88-ата резервата Джердан Шакири нахлу по левия фланг и стреля, но в краката на Грюн. В 90-ата Робен се стрелна напред на контра, но нямаше късмет при удара, като топката се отби от напречната греда.