Румънци шокираха Лион (видео)

Отборът на Лион изненадващо загуби от румънския Астра в първи мач от плейофите за влизане в групите на Лига Европа. Френският тим отстъпи с 1:2 на "Стад Жерлан" и го чака много тежък реванш следващата седмица.

В грешник за домакините се превърна младият защитник Линдсей Рос, който направи дузпа в 80-ата минута и беше изгонен за втори жълт картон. От бялата точка Константин Будеску донесе победата на Астра. Преди това Стед Малбранк даде аванс на Лион, а Кехинде Фатай изравни. В последната минута пък гредата спаси румънците след удар на Бакари Коне.

Швейцарският ФК Цюрих не срещна трудности при гостуването си на Спартак (Търнава) и се наложи с 3:1 с хеттрик на Армин Мохамед Чермити, а Грасхопърс отстъпи на Брюж с 1:2. Всички голове в мача паднаха в първия четвърт час, като домакините поведоха, но след това автогол на Яхич и попадение на Васкес в рамките на две минути донесоха победата на белгийците.

В късния мач Риека се наложи над Шериф (Тираспол) с 1:0. Попадението бе дело на Марин Леовац в 85-ата минута. За гостите от Молдова като резерва на почивката се появи Исмаил Иса, който в 51-ата минута получи жълт картон.