Минимална победа за ПСВ, турци удариха Сент Етиен (видео)

ПСВ Айндховен победи с 1:0 Шахтьор (Солигорск) в първа среща от плейофите в Лига Европа. Холандският гранд срещна доста трудности с гостите от Беларус, но все пак стигна до успеха с попадение на Адам Махер в 59-ата минута.

Интересен резултата се получи в Турция, където скромният Карабюкспор взе аванс срещу Сент Етиен след победа с 1:0. Попадението за домакините бе дело на конгоанския нападател Доминик Кумбала в средата на второто полувреме.

Динамо (Минск) с бившия халф на ЦСКА Шикозе Удоджи в състава си победи с 2:0 Насионал (Мадейра) и е много близо до груповата фаза. Головете вкараха Игор Стасевич от дузпа и Неманя Николич.

Друг тим от Португалия също записа загуба като гост. Рио Аве падна с 1:2 от шведския Елфсборг, но голът на чужд терен дава добри шансове на отбора да продължи напред.