Тотнъм обърна тима на Петев в самия край (видео)

Воденият от българския специалист Ивайло Петев АЕЛ (Лимасол) пропусна отлична възможност да стигне до престижен успех над английския Тотнъм Хотспър, след като допусна обрат в последните минути на мача и макар да водеше с 1:0 до 74-ата минута загуби мача с 1:2.

Адриан Сардинеро даде аванс на домакините след само 14 минути игра, но с късни голове на Роберто Солдадо (74) и Хари Кейн (80) гостите обърнаха резултата и си осигуриха отличен аванс преди реванша на "Уайт Харт Лейн" идната седмица.

Срещата започна перфектно за домакините и в 14-ата минута Сардинеро прати трибуните в екстаз. Той пресече подаване на Паулиньо в средата на терена и преодолявайки Бен Дейвис, се озова сам срещу Юго Лорис, за да прати топката в мрежата му за 1:0. До края на полувремето домакините продължиха да играят по-мотивирано и дори можеха да удвоят аванса си.

След почивката Тотнъм опита да изравни играта, но макар да изнесе топката в по-предни позиции, не успяваше да създаде опасности пред вратата на съперника. След 70-ата минута обаче положенията пред вратата на АЕЛ започнаха да се редят.

Първо Хари Кейн тресна гредата след центриране на Насер Шадли. След това Ерик Ламела подаде невероятен пас към Роберто Солдадо и испанският голмайстор не пропусна да прониже Карим Фергруш за 1:1. Натискът на гостите продължи и в 80-ата минута те осъществиха пълен обрат. Отново Ламела бе майсторът зад попадението, след като откри с поредния си брилянтен пас Хари Кейн и той оформи крайното 1:2.

АЕЛ Лимасол - ТОТНЪМ 1:2
1:0 - Сардинеро (14)
1:1 - Солдадо (74)
1:2 - Кейн (80)