Пенярол стартира с победа в Копа Судамерикана

Уругвайският футболен клуб Пенярол Монтевидео постигна победа с 2:0 над боливийския Хорхе Уилстерман в първи мач от първия кръг на турнира за Копа Судамерикана. Домакините поведоха в 12-ата минута, когато точен бе Хорхе Родригес, а Джонатан Родригес оформи крайното 2:0 пет минути преди края срещата.

С успех се поздрави и парагвайският Генерал Диас, който надигра чилийците от Кобресал с 2:1. Блас Каресер се отличи с две асистенции за попаденията на домакините на Густаво Торансо и Роберто Гамара, а между тях се разписа и Патрисио Херес от гостите.

В останалите мачове Насионал Потоси (Боливия) надигра Либертад (Парагвай) с 1:0, Депортиво Ла Гайра (Венецуела) и Атлетико Насионал (Колумбия) завършиха 1:1, а Универсидад Кахамарка (Перу) и Депортиво Кали (Колумбия) не си отбелязаха попадения. Реваншите ще се играят следващия четвъртък.