Без Тонев Селтик удържа 1:1 в Марибор (видео)

Без Александър Тонев в състава си шотландският Селтик стигна до 1:1 срещу словенския Марибор на стадион "Людски" в първия мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Така "детелините" си осигуриха страхотни шансове да влязат в групите, след като достигнаха до участие в плейофа по служебен начин.

Двубоят започна по мечтан начин за тима от Глазгоу. 21-годишният Калън Макгрегър откри още в 6-ата минута след атака, тръгнала от Стефан Йохансен. Само осем минути по-късно обаче словенците изравниха чрез Дамян Бохар в 14-ата минута, но не успяха да стигнат до победата, въпреки че бяха много активни.

24-годишният Тонев лекува контузия, заради която пропусна и мачовете със Сейнт Джонстън и Дънди Юнайтед.