Гуанджоу загуби първия четвъртфинал в азиатската Шампионска лига

Защитаващият титлата си Гуанджоу (Китай) загуби с 0:1 при гостуването на Уестърн Сидни Уондърърс (Австралия) в първия четвъртфинал от азиатската Шампионска лига по футбол. Единственото попадение в срещата реализира Антони Голец в 60-ата минута. Двубоят завърши със скандал, след като в последните минути двама играчи на гостите бяха отстранени от игра.

Италианският наставник на китайците Марчело Липи и неговият щаб нахлуха на терена в търсене на обяснение от арабския съдия Мохамед Абдула Хасан Мохамед за показания втори червен картон на полузащитника Гао Лин, малко след като бранителят Чжан Линпън беше отстранени. Последваха неприятни сцени с бутане и блъскане между футболисти и официални лица на двата отбора, но по-сериозни инциденти не се стигна.

Гуанджоу имаше превъзходство, но звездите на отбора в атака Алесандро Диаманти, Алберто Джилардино и бразилецът Елкесон не успяха да се възползват от създадените положения.

В 89-ата минута Чжан получи директен червен картон за удар без топка срещу Марк Бридж, а две минути по-късно Гао беше отстранен след фаул срещу бразилеца Саба. Реваншът е след седмица.