Арсенал се измъкна в Истанбул (видео)

Отборите на Бешикташ и Арсенал завършиха наравно 0:0 в първи мач от плейофите на Шампионската лига. "Артилеристите" могат да бъдат доволни от резултата, тъй като завършиха мача с десет души след червения картон на Аарън Рамзи. Освен това домакините имаха няколко чисти положения за гол, особено през първото полувреме, които можеха да изненадат неприятно англичаните. В края на мача все пак Арсенал можеше да стигне до успех, но удар на Алекс Окслейд-Чембърлейн срещна гредата.

Мачът можеше да започне по куриозен начин. Още при изпълнението на началния удар Демба Ба видя, че Шчесни е излязал напред и пробва да го прехвърли от центъра. Опитът му бе повече от добър и нацели гредата над поляка.

Последваха равностойни минути, но в края на полувремето домакините се активизираха. Малко преди последния съдийски сигнал за първата част грешка на Калъм Чеймбърс, който иначе игра много стабилно, даде възможност на Ба да излезе сам срещу вратаря, но нападателят не успя прати топката в рамките на вратата.

В началото на втората част Бешикташ отново изглеждаше по-опасният тим, но с течение на времето гостите изравниха играха и взеха инициативата. До чисто положение пред вратата на домакините обаче не се стигна. Неприятна новина за англичаните бе контузията на Микел Артета, който трябваше да напусне принудително.

Десетина минути преди края на мача Рамзи си изкара лек втори жълт картон за фаул срещу Оузхан Йозакуп и трябваше да напусне терена. Въпреки това Окслейд-Чембърлейн бе близо да даде ценна победа на тима си, след като нахлу в наказателното поле и с левия крак стреля технично към вратара, но стражът на Толга Зенгин успя да пипне леко топката, която се спря в гредата.

Така двата тима ще определят участника в груповата фаза на Шампионската лига след седмица, когато е реваншът в Лондон.

БЕШИКТАШ - АРСЕНАЛ 0:0

БЕШИКТАШ: Толга, Исмаил, Мота, Ерсан, Педро, Олджай (73- Гьокхан), Вели, Неджип, Оузахан (81- Керим), Мустафа (88- Дженк), Ба

АРСЕНАЛ: Шчесни, Дебюши, Косиелни, Чейбърс, Монреал, Артета (50- Фламини), Рамзи, Касорла (90- Росицки), Уилшир, Санчес (73- Окслейд-Чембърлейн), Жиру