Виктория Хинковска 18-а след четвъртата гонка в Нандзин

Българката Виктория Хинковска заема 18-о място след четвъртата гонка в надпреварата по ветроходство клас Byte CII на вторите младежки олимпийски игри в китайския град Нандзин. Хинковска се класира 24-а в третата гонка, но в четвъртата се изкачи до 18-а позиция. Петата гонка също трябваше да се проведе днес, но беше отложена за утре. Начело след първите четири от общо 10 гонки е холандката Одиле ван Аанхолт.

В турнира по плуване българинът Данаил Славчев се класира на шесто място в трета серия на 50 метра гръб с време 26.87 секунди и отпадна от надпреварата. Българката Ваня Лухова не завърши състезанието по вдигане на тежести в категория до 58 килограма при девойките. Тя записа нула в първото движение, след като направи три неуспешни опита на 74 кг в изхвърлянето. По-късно днес Божидар Андреев ще стартира в категория до 69 кг в турнира по вдигане на тежести, а Владимир Тушев ще участва във финала на многобоя по спортна гимнастика при юношите.