Лудогорец не оцеля в ада в Букурещ, брутален съдия реже българите (видео)

Отборът на Лудогорец не успя да оцелее в ада в Букурещ. Българският шампион загуби с 0:1 в първия мач между двата тима от плейофите за влизане в групите на Шампионска лига.

Срещата се игра пред повече от 40 хиляди на стадион "Арена Национал" в Букурещ. Три хиляди от тях бяха българи. Само няколко минути не стигнаха на "орлите" да запишат поне равенство. Единственото попадение в двубоя бе дело на Чипчиу в 88-ата минута.

Германският рефер Феликс Брих също има заслуга за победата на Стяуа. Арбитърът се опита да "отреже" главата на българите, след като в 35-ата минута даде напълно несъществуваща дузпа в полза на домакините.

Освен това съдията определено подпираше румънците, тъй като им спести доста жълти картони, независимо, че в дадени моменти влизаха грубо.

За сметка на това обаче немецът предупреждаваше непрестанно възпитаниците на Георги Дерменджиев, че ще бъдат изгонени при следващо нарушение, след влизане в единоборство.

През първата част играчите на Лудогорец играха сковано и страхливо, и не успяха да ръзгърнат истинските си възможности. Футболистите в зелено допускаха доста непредизвикани грешки, което позволи на Стяуа да създаде няколко опасни положения.

През вторите 45 минути статуквото на терена се промени. Лудогорец видя, че дяволът не е толкова черен и погледна по-смело в атака. Шампионите създадоха по-чистите положения, но за жалост на българските любители на футбола не успяха да реализират.

Въпреки загубата Лудогорец показа, че има сили да отстрани противника. Реваншът е другата сряда на "Васил Левски", като очакванията са стадионът да бъде пълен.

Отличен мач за гостите направи стражът Владислав Стоянов, който спаси дузпа и веднъж предотврати чист гол. Вратарят успя да неутрализира Чипчиу, който изкочи сам срещу него.

В 8-ата минута Лудогорец отправи първият точен удар в очертанията на противниковата врата. Върджил Мисиджан центрира и Марселиньо стреля с глава в ръцете на вратаря.

В 35-ата минута германският съдия Феликс Брих се опита да отреже главата на "орлите". Реферът отсъди скандална дузпа в полза на румънците. Санмартеан влезе в наказателното поле, падна и арбитърът отсъди най-тежкото наказание, независимо, че не бе съборен от Йордан Минев.

Зад топката застана Чипчиу, но ударът му бе спасен от Владислав Стоянов, който се понрави с блестяща изява. Националът за пореден път демонстрира, че се намира в отлична форма и спаси своя тим от попадение.

В 45-ата минута Стоянов отново показа високата си класа и предотврати чист гол в своята врата. Чипчиу излезе сам срещу стража след поредна грешка на Христо Златински и отправи старховит удар, но националът реагира светкавично и изби в корнер.

През първата част българите имаха няколко добри възможности да отбележат гол, но така и не успяха да ръзгърнат докрай своите атаки.

Втората част стартира с опасност пред вратата на Стяуа. В 48-ата минута Лудогорец бе на крачка от гола. Мисиджан центрира отдясно и Михаил Александров нацели страничния стълб, след удар с левия крак.

Три минути по-късно Мисиджан отново центрира, но малко не достигна на Юнес Хамза да отбележи.

В 68-ата Марселиньо пропусна да прати кълбото в мрежата от 4-5 метра с глава, след като вратарят на Стяуа се изхвърли и остави вратата си празна.

В следващите минути се получи двуостър двубой. Двата тима редяха атака след атака, но набезите на Лудогорец бяха по-остри и опасни. "Орлите" сътвориха още няколко добри нападения, но последният пас се оказа сериозна пречка за отбелязване на попадение.

Така се стигна до 88-ата минута, когато Чипчиу зарадва повечето зрители на "Арена Национал". Футболистът прати кълбото в мрежата след колективна грешка в отбраната на гостите, която се увлече по топката и остави въпросният състезател непокрит.

СТЯУА - ЛУДОГОРЕЦ 1:0

1:0 Чипчиу 88

СТЯУА: 24. Арлаускис, 2. Ряпа, 4. Цукала, 14. Латовлевич, 33. Варела, 7. Чипчиу, 11. Препелица, 12. Станчу (57-Кешеру), 18. Санмартеан (90-Филип), 21. Бреевелд, 77. Попа (83-Янку)

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Моци, Терзиев, Минев, Александров, Дяков, Златински (46-Ешпиньо), Мисиджан, Марселиньо (85-Анисе), Хамза

Жълти картони: Кайсара, Хамза (Лудогорец)