Кубан измъкна БГ дербито в Русия

С гол на румънеца Георге Букур в третата минута на добавеното време Кубан (Краснодар) надви Амкар (Перм) с 1:0 в БГ дербито от 4-ия кръг на руската Премиер лига.

Капитанът на националния отбор Ивелин Попов излезе титуляр за домакините и остана на терена до края на срещата. Той беше в основата на най-красивата ситуация преди почивката в 20-ата минута, когато опита с ножичен удар да изненада вратаря Герус, но стражът спаси.

За тима от Перм титуляр започна само 37-годишният ветеран Захари Сираков, а Георги Пеев и Петър Занев останаха на скамейката. Пеев влезе в игра през втората част, а Сираков беше заменен.

Двубоят вървеше 0:0, когато след атака, започната от Ивелин Попов се стигна до гола. Българинът подаде на Каборе, а той изведе в чиста позиция Букур. Румънецът без проблеми вкара за 1:0 и донесе победата на Кубан.

В другия мач от кръга Терек надигра също с 1:0 Мордовия, като голът отбеляза Ризван Уциев в 69-ата минута след асистенция на Олег Иванов.