Челси попари амбициите на Бърнли, Коща откри головата си сметка (видео + галерия)

Челси попари амбициите на новака Бърнли да стигне до нещо в двубоя помежду им в последния мач от първия кръг в Премиър Лийг, който се изигра на "Търф Мур".

Домакините откриха чрез Скот Арфийлд, който отбеляза ефектен гол - първи за Бърнли в елита. Той овладя топката на границата на наказателното поле, вдигна си я за воле и с мощен удар опъна мрежата на изненадващия титуляр на вратата на Челси в този мач Тибо Куртоа.
Челси попари амбициите на новак, Коща с гол в дебюта си
Радостта на домакините трая едва 180 секунди. С голове на новото попълнение Диего Коща (17) и Андре Шюрле (21) обаче лондончани обърнаха развоя на мача в своя полза. В 30-ата минута Коща беше фаулиран в наказателното поле, но вместо да отсъди дузпа, реферът му показа жълт картон за симулация.

В 33-ата минута Бранислав Иванович постави домакините на колене, след като се разписа за 3:1 след ъглов удар. С асистенции и за двете попадения се отличи испанския национал Сеск Фабрегас.

И ако успехът на Челси - един от главните претенденти за титлата във Висшата лига, не е някаква изненада, то предпочитанието към Куртоа за сметка на теизменния титуляр Петер Чех от страна на мениджъра Жозе Моуриньо, може да се възприеме като истинска сензация, за която тепърва ще се говори. Специалистите на Острова вече прогнозират скорошното напускане на чеха при сериозна оферта.