Барселона оголи зъби в дебюта на Суарес (видео + галерия)

Барселона разгроми с 6:0 мексиканския Леон в двубой за трофея "Жоан Гампер" в каталунската столица. Това беше последната контрола за Барса преди началото на сезона в Примера дивисион. Преди срещата бяха представени новите попълнения в състава на каталунците, като всички без контузените Андре Тер Стеген и Томас Вермален взеха участие в шоу мача срещу мексиканците.

Двубоят започна вихрено за Барселона. Първото попадение падна още в 3-ата минута, когато суперзвездата на домакините Лионел Меси се разписа с глава след центриране на Неймар.

В 7-ата минута гол на аржентинеца беше отменен. Барселона обаче  много бързо двои аванса си. Разписа се Неймар след взаимодействие с Андрес Иниеста в 12-ата минута. В 42-ата минута бразилският маестро отбеляза и второто си попадение в мача.

Второто полувреме също започна вихрено за катарунците, които стигнаха до четвърти гол чрез резервата Мунир Ел Хадади. В 77-ата минута той вкара и втория си гол в мача, за да оформи т.нар. "ръчичка". Минута преди края падна и шести гол във вратата на мексиканците, като негов автор стана Сандро Рамирес.
Барселона громи мексиканци в дебюта на Суарес
Очаквано треньорът на Барса Луис Енрике пусна в игра много от новите попълнения. На почивката срещу Леон той извърши девет смени в състава. Излязоха Браво, Матийо, Иниеста, Алвеш, Бускетс, Ракитич, Масчерано, Неймар и Меси. В игра пък се появиха Масип, Монтоя, Бартра, Чаби, Серхи Роберто, Сампер, Сандро, Мунир и Пике. Последните двама влязоха в игра в 45-ата минута, докато останалите седем смени бяха извършени в 59-ата минута.

Очакваният с най-голям интерес от феновете дебют на Луис Суарес се отложи до 75-ата минута, когато уругваецът се появи в игра на мястото на Рафиня. Появата му веднага доведе до поредно попадение за състава на Барселона.
За най-полезен играч в мача беше определен Лионел Меси, който получи така първата си индивидуална награда за новия сезон. Бившият играч на Барселона Рафаел Маркес, който излезе в състава на мексиканския тим, пък беше топло приветстван от публиката и играчите на каталунския тим.

Сезонът за Барселона в Примера започва на 24 август с домакинство на Елче.

Барселона - Леон 6:0

1:0 - Меси (3)
2:0 - Неймар (12)
3:0 - Неймар (42)
4:0 - Мунир (55)
5:0 - Мунир (77)
6:0 - Сандро (89)

Стартови състави:

Барселона: Браво, Алвеш, Масчерано, Матийо, Алба, Бускетс, Ракитич, Иниеста, Меси, Неймар, Рафиня.

Леон: Ярбру, Маркес, Карденас, Арис, Елиас, Босели, Магалон, Ямилсон, Пеня, Гонсалес.