Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Серина Уилямс смаза Ана Иванович на финала в Синсинати

Водачката в световната ранглиста Серина Уилямс (САЩ) спечели за първи път в кариерата турнира по тенис в Синсинати с награден фонд 2,5 милиона долара. Уилямс наниза 12 аса и победи на финала деветата в схемата Ана Иванович (Сърбия) с 6:4, 6:1 за 62 минути.

Иванович започна добре мача и след ранен пробив поведе с 3:1. 32-годишната американка постепенно намери играта си и след серия от 10 поредни точки тя овладя контрола на мача. Уилямс изравни още за 3:3, а в десетия гейм проби отново, за да вземе първия сет. Във втората част тя доминираше изцяло и заслужено вдигна 62-ата шампионска купа в кариерата си и пета за сезона.

Американката потвърди ролята си на фаворитка на започващото през следващата седмица Открито първенство на САЩ, където тя ще защитава титлата си от последните две години. "Невероятно е, че най-накрая успях да спечеля в Синсинати. Много съм развълнувана. Седмицата беше страхотна за мен", заяви Уилямс след финала при шестото си участие в турнира. "Ана удряше много здраво и направи доста печеливши удари", допълни тя.

С класирането си за финала Иванович се завърна в топ 10 на женската тенис ранглиста. "Това, че отново съм в топ 10, няма особено значение за мен. Най-важното е да играя добре и да се забавлявам на корта", коментира сръбкинята, която има три титли през годината досега.