Валенсия се справи с Милан в контрола (видео)

Отборът на Валенсия победи Милан с 2:1 в приятелския мач за трофея "Таронха". Пред препълнените трибуни на "Местайя" двата тима направиха интересен сблъсък, но домакините бяха по-съсредоточени в предни позиции и стигнаха до успеха с голове на Пако Алкасер в 18-ата и Родриго в 39-ата минута на мача. За гостите пък се разписе Кейсуке Хонда в 27-ата минута.

Валенсия започна по-добре срещата и в 18-ата минута успя да материализира превъзходството си. Кристиан Сапата загуби една топка в центъра на терена, която бе отнета от Пако Алкасер, който с прекрасен изстрел успя да прехвърли излезлият напред Диего Лопес за 1:0.

Милан обаче съумя да възстанови равенството в 27-ата минута. Тогава Кейсуке Хонда изпълни чудесно един пряк-свободен удар и не остави шанс за реакция на вратаря на "прилепите" - 1:1.

В 39-ата минута обаче Валенсия стигна до второ попадение чрез Родриго, който направи отличен пробив през двама защитници на съперника и с изненадващ удар в близкия ъгъл доведе нещата до 2:1.

Този резултат се запази и до края на мача, като така Валенсия зарадва своите привърженици с престижна победа и прибра трофея "Таронха" във витрината си.

ВАЛЕНСИЯ: Алвеш, Весо, Бараган, Отаменди, Гая, Пиати, Фуего, Парехо, Гомеш, Родриго, Алкасер

МИЛАН: Лопес, Абате, Бонера, Сапата, Албертаци, Поли, Кристанте, Мунтари, Хонда, Пацини, Ел Шаарауи