Вили Вуцов: Аз съм виновен - поемам цялата вина

Наставникът на Ботев (Пловдив) Велислав Вуцов обяви част от причините за поражението с 1:2 от Левски на "Герена". Също така треньорът на канарчетата даде мнението си защо на почивката направи рокади в пловдивската защита, след които гостите получиха две попадения в своята врата.

"Ще бъда кратък. Поемам цялата вина за загубата. Изпуснахме победата и точките, нямаше динамика, няма да коментирам грешките. Поемам цялата вина. Класата ни е по-малка спрямо миналата година. Това са всичките футболисти, с които разполагам. Ще има добри и лоши моменти. Футболистите са уморени, нямаме класа. Момчетата са млади, в някои мачове ще надминем възможностите си, но няма да е редовно. Правим елементарни грешки, и то през целия мач. За жалост такава е действителността, трябват ни на определени позиции футболисти, но няма как да ги вземем. Две тежки загуби в рамките на няколко дни ни се събраха. Преди дни в 85-ата минута, днес в 93-ата. Вината за загубата я поемам аз. Физическите сили не ни стигнаха да се борим с Левски. Водим 1:0 на полувремето, идеята беше да вкараме и втори гол, но не стана.

Умората от сряда е някаква смекчаваща причина за загубата. Играхме срещу най-добрия отбор в България, а не забравяйте, че 45 минути бяхме с 10 човека.

Явно нашият отбор се нуждае от публиката, нуждае се от някаква помощ в този труден момент. Не забравяйте, че 16 човека си тръгнаха от отбора. Както искате, така ги бройте", каза Вуцов, след което коментира тактическите си ходове на почивката, които не се оказаха много сполучливи.

"Росен Колев сбърка в предишния мач и затова решихме да го запазим. През първото полувреме нещата не стояха добре в отбрана и го пуснахме. Мисля, че въпреки двата допуснати гола, през второто полувреме стояхме по-добре", похвали се Вуцов.

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg