Мицански с гол, Карлсруе продължава за Купата

Българският нападател Илиян Мицански се разписа при победата на Карлсруе с 3:1 над Нойбранденбург в мач от първия кръг на турнира за купата на Германия. Карлсруе продължава напред в надпреварата, както го правят още елитните тимове на Байерн Мюнхен, Хофенхайм и Вердер Бремен. Фишер даде аванс на Нойбранденбург с попадение в 48-та минута, но Карлсруе стигна бързо до обрат. Секунди след гола за домакините Гаетан Кребс изравни, а Ян Мауерсбергер направи резултата 2:1.

Мицански получи възможност да стреля от дузпа в 67-та минута и неговият удар се оплете в десния ъгъл на вратата на домакините, с което беше оформено крайното 3:1. Марио Гьотце, Томас Мюлер, Давид Алаба и Клаудио Писаро вкараха по два гола в двете полувремена при победата на Байерн Мюнхен с 4:1 срещу Пройсен Мюнстер в друг мач от първия кръг. Още по-категоричен беше отборът на Хофенхайм, който се наложи с 9:0 над Уленхорстер след цели пет гола на Свен Шиплок. Вердер Бремен също продължава напред в турнира, но елитният тим се нуждаеше от продължения, за да отстрани Илертисен с 3:2.