Шампионите с перфектен старт на сезона (видео)

Шампионите Манчестър Сити стартираха сезона по отличен начин с победа 2:0 при гостуването си на Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк". Точни за отбора на Мануел Пелегрини бяха Давид Силва в 39-ата минута и появилият се като резерва Серхио Агуеро в добавеното време на срещата. Въпреки отличната игра на домакините след почивката, "гражданите" удържаха техния натиск и запазиха аванса си, а в 92-ата минута Кун Агуеро завърши отлична контраатака, за да подпечата успеха.

По този начин отборът на Манчестър Сити взе ценни три точки на старта на кампанията по защитата на шампионското си отличие от миналия сезон. Те излизат начело в класирането, след като станаха единственият отбор, който побеждава с повече от един гол разлика своя съперник.

Началните минути на двубоя разочароваха зрителите, след като не бе създадено почти никакво интересно положение пред двете врати за повече от половин час игра. Все пак гостите бяха тези, които взеха аванс след 39 минути игра на "Сейнт Джеймсис Парк". Давид Силва отбеляза първото попадение за "гражданите" за този сезон. Той бе изведен по изключително техничен начин от Един Джеко, който с пета върна топката към него и го остави сам лице в лице с Тим Крул. От тази позиция испанецът бе безпогрешен и даде аванс на своя отбор.

През второто полувреме домакините се активизираха и създадоха редица възможности да изравнят резултата. Айосе Перес бе изключително близо до гола минути преди края, когато негов пробив завърши с удар по посока вратата на Джо Харт, който рикошира в краката на Фернандо и излъга стража, но топката премина на сантиметри от гредата и излезе в корнер. Преди него пропуски направиха още Муса Сисоко и Гарбиел Обертан, които имаха шансове да се разпишат след центрирания пред вратата на Харт и разбърквания в наказателното поле.

В добавеното време на двубоя хвърлилият се с всички сили в атака тим на домакините бе посечен от контраатаките на Манчестър Сити. Кун Агуеро надигра сънародника си Фабрисио Колочини на скорост след пас на Фернандиньо, а след неумела намеса на Тим Крул, който отрази първия му удар, но прати топката точно в краката му. При добавката Агуеро не сгреши и направи резултата 0:2 по-малко от две минути преди края на продължението.