Сърбия подчини Аржентина в Белград

Сърбия подини Аржентина у дома в Белград и ще спори за титлата на приятелския турнир "Купата на Белград". "Плавите" надиграха южноамериканския си съперник по категоричен начин с 85:67 и днес ще спорят за златото със състава на Турция, докато аржентинците ще играят за трето и четвърто място срещу Пуерто Рико.

Домакините изиграха отличен мач и още след първата четвърт водеха с 12 точки - 26:14, а след това запазиха лидерската си позиция. На почивката разликата бе 14 точки в полза на Сърбия (46:32), а след 30 изиграни минути набъбна до 19 точки.

Мирослав Радулица бе най-резултатен с 15 точки, Стефан Бирчевич добави 13, а Стефан Йович - 10.

Луис Скола вкара 15 за Аржентина, а Андрес Ночиони остана с 13.

В другата полуфинална среща Турция надигра Пуерто Рико със 77:66 след 17 точки на Ченк Акьол и 15 на Омер Ашък. Хосе Хуан Бареа се отличи със 17 за пуерториканците.