Без Симеон Славчев Спортинг пропусна победата в Коимбра

Без българина Симеон Славчев Спортинг (Лисабон) стартира с 1:1 като гост на Академика (Коимбра) в новото португалско първенство. Перуанецът Андре Карийо в 15-ата минута откри резултата в полза на гостите от Спортинг, които останаха десет на терена в 66-ата минута заради втория жълт картон на Вилиам. В 1-ата минута на добавеното време Рафаел Лопес донесе точката на домакините.

Старши треньорът на Спортинг Марко Силва пък изобщо не беше включил българския национал в групата за мача. В петък Порто стартира кампанията с успех с 2:0 над Маритимо на свой терен, а също снощи Жил Висенте отстъпи като домакин на Витория Гимараеш с 1:3. Останалите мачове от кръга са днес и в понеделник, като шампионите от Бенфика откриват сезона с домакински мач срещу Пасош де Ферейра.