Луис Педро нокаутира Ботев (Пд) в последната секунда на "Герена" (видео+галерия)

Отборът на Левски измъкна победата с 2:1 над Ботев (Пловдив) на “Георги Асарухов” в последния мач от 5-ия кръг на “А” група.

“Сините” стигнаха до своя първи успех под ръководството на Георги Иванов-Гонзо, след като губеха през първата част. Точен за “канарчетата” бе Цветелин Чунчуков в 19-ата минута, а Владимир Гаджев бе точен в 51-ата минута преди Луис Педро да нокаутира своя бивш тим в 93-ата минута с глава.

Срещата на "Герена" се проведе пред празни трибуни заради наказание на "сините".
На вратата на 26-кратния шампион на България застана юношеският национал Александър Любенов. Това бе негов дебют в елита на родния футбол. Срещата пропусна Валери Божинов, който замина за Лондон, за да мине физически и медицински тестове в Уест Хам. Младокът Мики Орачев пък стартира титуляр на мястото на Веселин Минев, който е контузен.
В първите минути домакините осъществиха натиск, но не успяха да отбележат гол. Такъв изненадващо падна в тяхната врата в 19-ата минута. Тогава след центриране от корнер и разбъркване Стефан Велев върна топката пред Любенов при опита си да изчисти и Чунчуков с глава вкара своя първи гол в "А" група.
В 23-ата минута Луис Педро с глава направи сериозен пропуск. Той от три метра пропусна изравни след центриране на Владимир Гаджев. "Сините" имаха тотално превъзходство, като в 33-ата минута на два пъти Михаил Иванов спаси вратата си.
Бившият вратар на столичани първо изби удар на Антонио Аниете, който рикошира в играч на Ботев. При последвалия корнер стража първо сбърка, но след това спаси изстрел с глава на Сърмов от два метра.
Атаките на домакините продължиха, но чисти положения и удари във вратата на "канарчетата" липсваха. Минута преди края "сините" поискаха дузпа за игра с ръка на Лазар Марин, която бе прибрана към тялото му.
Втората част започна със спасяване на Иванов след пробив и удар на Педро, а в 51-ата минута Гаджев изравни. Шест минути по-късно Сърмов с хубав удар с глава удари първо горната и след това страничната греда.
До края на мача Левски опита да търси победата без да има много идея в действията си, но въпреки това пропусна няколко добри положения. Все пак в 93-ата минута резервата Роман Прохазка първо отне топка в половината на Левски, след това центрира перфектно към Педро, който с глава нокаутира своя доскорошен тим.
Успехът бе 15-и поред за Левски срещу Ботев в София в мач от "А" група. За последно "жълто-черните" победиха през 1997 година столичани с 0:1, а след това нямат дори една спечелена точка.
Загубата е първа за Вили Вуцов и тима му през този сезон в първенството, въпреки това Ботев остана на трето място с 8 точки. Левски е шести с една по-малко.
Другата седмица "канарчетата" приемат Славия, а Гонзо и тима му гостуват на Литекс.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ ПД 2:1