Домакин спечели в първия ден на Премиър лийг - Арсенал измъкна драматична победа (видео)

Арсенал успя да измъкне драматична победа с 2:1 над Кристъл Палас във второто лондонско дерби от дебютния кръг в Премиър лийг. Така "артилеристите" станаха първият тим през новия сезон във Висшата лига, който спечели своето домакинство. Възпитаниците на Арсен Венгер изоставаха в резултата след гол на Бреде Хангеланд в 35-ата минута, но в добавеното време на всяко едно от полувремената Арсенал съумяваше да стигне до гол. Лоран Косиелни изравни в 45-ата минута, а Аарън Рамзи донесе победата на домакините във втората минута на добавеното време.

Яя Саного и новото попълнение Алексис Санчес започнаха в атака за Арсенал, докато Оливие Жиру бе оставен на резервната скамейка за началото, където бе и завърналият се в отбора Джоел Кембъл. 19-годишният Калъм Чембърс започна като партньор на Лоран Косиелни в центъра на отбраната.

Временният мениджър на Кристъл Палас Кийт Милън заложи на Фрейзър Кемпбъл и Маруан Шамак в предни позиции. Новите попълнения Бреде Хангеланд и Мартин Кели също стартираха като титуляри.

Арсенал очаквано започна по-активно и селекцията на Арсен Венгер създаваше доста интересни атаки пред вратата на Сперони, но вместо да поведат закономерно, домакините допуснаха гол при първия удар към тяхната врата. Пънчиън центрира от корнер, а отбраната на "артилеристите" изпусна Бреде Хангеланд, който стреля точно с глава - 0:1.

В добавеното време на първата част Арсенал стигна до равенството. Алексис Санчес центрира много добре от пряк свободен удар, Косиелни с добро движение и благодарение на грешка на голмайстора Хангеланд се озова сам в наказателното поле на гостите и с глава прати топката във вратата на Сперони.

Натискът на Арсенал през второто полувреме дълго време не даваше резултат, като Жиру, който се появи като резерва, пропусна най-чистото положение. Минута преди края на редовното време "орлите" останаха и с човек по-малко заради втори жълт картон на Пънчиън. Това помогна на "артилеристите", които във втората минута на добавеното време стигнаха до победното попадение. И този път голът дойде след статично положение. Корнер доведе до голямо разбъркване пред вратата на Сперони, в края на което Дебюши стреля отблизо, стражът изби, но топката стигна до Рамзи, който я вкара в опразнената врата, носейки трите точки на Арсенал.