Фалстарт за Ван Гаал в Ман Юнайтед: Суонзи превзе "Олд Трафорд" на старта (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Отборът на Суонзи сензационно победи Манчестър Юнайтед с 2:1 на "Олд Трафорд"  в първия мач от английската Висша лига за сезон 2014-15. По този начин момчетата на Гари Монк развалиха дебюта на новия мениджър на "червените дяволи" Луис ван Гаал, който започна с поражение престоя си в рекордьора по титли на Англия.

Първият гол за сезона отбеляза кореецът Ки Сун-юен, който разстреля Давид де Хеа с удар от границата на наказателното поле след подаване на Гилфи Сигурдсон. Новият капитан на Ман Юнайтед Уейн Рууни възстанови равенството малко след началото на втората част след изпълнение на корнер и спечелена от Фил Джоунс топка в наказателното поле. В 73-ата минута обаче гостите отново дръпнаха напред в резултата. Те се възползваха от сериозни грешки на Крис Смолинг и Ашли Йънг в отбраната на Ман Юнайтед и отбелязаха втори гол. Негов автор бе Гилфи Сигурдсон, който се разписа от 7-8 метра. По този начин "лебедите" шокираха отбора на Ман Юнайтед на старта на сезона.
Суонзи шокира Манчестър Юнайтед в дебюта на Ван Гаал
В началните минути на срещата Манчестър Юнайтед се опита да наложи домакински натиск, но отбраната на Суонзи се справи безпроблемно с центриранията пред вратата на Лукаш Фабиански. Полският страж също показа добри рефлекси, когато един опит за центриране на Фил Джоунс се насочи опасно към вратата му и можеше да влети в мрежата. Постепенно обаче гостите на свой ред погледнаха към вратата на "червените дяволи" и се възползваха от пространствата, които техният съперник оставяше в постъпите към наказателното си поле. Новата схема на Луис ван Гаал и новите функции на неговите възпитаници на няколко пъти доведоха до обърквания пред вратата на Де Хеа, при едно от които се стигна до попадение във вратата му.

Ки Сун-юен получи топката на границата на наказателното поле след добър пас от страна на Гилфи Сигурдсон и с премерен удар точно до лявата греда не остави шансове на Де Хеа да спаси. По този начин Суонзи изненадващо поведе след 28 минути игра. До края на полувремето гостите дори създадоха още добри атаки, но без да застрашат опасно вратата на Манчестър Юнайтед. В тези моменти обаче по-важно за тях бе поведението им в отбрана, което бе безупречно до края на първата част и те се оттеглиха на почивка с гол аванс.
Манчестър Юнайтед - Суонзи
На полувремето мениджърът на домакините Луис ван Гаал направи промени в тактическата си схема, преминавайки от 3-5-2 към 4-2-3-1. Той замени незапомнилия се с нищо Хавиер Ернандес с Луиш Нани и остави новия си капитан Уейн Рууни сам в атака, но подкрепян от трима офанзивни халфове - Нани, Аднан Янузай и Хуан Мата. Тези промени бързо дадоха резултат и още в 53-ата минута домакините възстановиха равенството.

Фил Джоунс спечели въздушното единоборство с Вилфред Бони при центриране от корнер и отклони топката към далечната греда, където Рууни се измъкна от опеката на Анхел Ранхел и с акробатичен удар прати топката в мрежата на Фабиански за 1:1.

В 73-ата минута обаче гостите отново успяха да вкарат гол и да поведат в резултата. Те се възползваха от две последователни грешки на защитниците на Манчестър Юнайтед, за да отбележат втори гол. Фил Джоунс и Ашли Йънг "увиснаха", за да позволят на Уейн Раутлидж да се озове на стрелкова позиция. Крилото не успя да уцели добре топката и я прати успоредно на голлинията, където обаче бе Гилфи Сигурдсон, който с плътен удар прониза Де Хеа за 1:2.
До края на мача домакините не успяха да създадат почти никакви опасности пред вратата на съперника. Въпреки това те имаха възможност да стигнат до равенство в мача, след като Анхел Ранхел спря центриране на Нани в наказателното поле с ръка, но реферът Майк Дийн реши да не отсъжда дузпа.