Спорна дузпа донесе победата на Лил над Каен (видео)

Отборът на Лил записа първата си победа за новия сезон в Лига 1, след като надигра Каен с 1:0 като гост. Единственият гол в мача падна от дузпа в 69-ата минута, реализирана от Дивок Ориги. Нарушението, което доведе до 11-метровия наказателен удар обаче бе доста спорно, като по-скоро защитникът Денис Апиа направи чист шпагат и игра с топката преди да препъне нахлуващия Ориги, но въпреки това съдията дори го изгони от игра.

Това решение обаче се оказа изключително важно за изхода на двубоя, тъй като донесе победното попадение за гостите, а останали с 10 човека на терена домакините нямаше как да се върнат в мача в оставащите минути.

След този успех Лил вече има 4 точки и временно поведе в класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга. Каен пък е с 3 точки на 2-ото място.