Гълъбинов с 8-и гол през лятото

Българският нападател Андрей Гълъбинов записа своя осми гол в предсезонната подготовка за своя тим Ливорно. Отборът от Серия “Б” разби с 5:1 петодивизионния италиански Пики Калчо в последния си тест преди старта на сезона в Купата на Италия тази неделя срещу Басано.

Родният нападател, който заслужено взе номер девет в Ливорно, започна отново титуляр и в осмата минута се разписа. Минута преди това Белингери бе дал преднина на “виненочервените”, а Силигарди направи 3:0 в 27-ата минута.  На полувремето титулярите бяха оставени да почиват за неделя.

През втората част резервите на Гаутиери вкараха още два гола Йеленич в (66) и Москуера (84) бяха точни за Ливорно. За Пики точен бе Ферети.

Гълъбинов отбеляза четири попадения в първата проверка на Ливорно през юли, след което това е четвърти двубой от последните пет контроли на отбора, където национала на България вкара поне един гол.