Италия вгорчи живота на Русия

Отборът на Русия записа втора поредна загуба в квалификациите за ЕвроБаскет 2015. След като в първата си среща руснаците допуснаха шокиращо поражение от Швейцария, сега те отстъпиха като домакин на Италия с 63:65. "Сборная" бе фаворит преди началото на пресявките, но нещата вече не изглеждат така.

Домакините диктуваха темпото на случващото се на терена през по-голямата част от първите три четвърти на двубоя. Постепенно те си изградиха комфортен аванс, който достигна 10 точки - 53:43 след кош на Кулагин в първите секунди на последната част.

Италианците отговориха със серия от 12-2, за да изравнят резултата до 55:55, след което Джентиле поведе "адзурите" към победата с важни кошове в оставащите по-малко от три минути. Именно той направи преднината на родината си 59:63 минута преди сирената, а след това Русия така и не успя да се върне в мача и отстъпи с 63:65.

Алесандро Джентиле завърши с 20 точки за победителите, а Пиетро Арадори и Луиджи Датоме добавиха по 11.

За Русия единствено Тимофей Мозгов бе на ниво и записа "дабъл-дабъл" от 17 точки и 10 борби.