Спайдърмен и Мхитарян донесоха Суперкупата на Борусия (видео + галерия)

Борусия (Дортмунд) триумфира със Суперкупата на Германия, след като във финалната среща спечели срещу шампиона и носител на Купата на страната Байерн (Мюнхен) с 2:0 пред повече от 80 хиляди зрители на "Сигнал Идуна Парк". Футболистите на Юрген Клоп тотално надиграха водения от Джосеп Гуардиола отбор и заслужено вдигна купата.
Борусия (Дортмунд) триумфира със Суперкупата на Германия
Това е пети трофей за Борусия в този турнир, като по този начин "жълто-черните" изравниха днешния си съперник.

Байерн бе по-активният отбор в началните минути, като Шакири на два пъти застраши вратата на Лангерак, но не се стигна до нещо по-съществено.

Борусия постепенно се съвзе и създаде две поредни положения - първо Мартинес сбърка почти фатално след 16 минути и бе напът да си отбележи автогол, но Нойер изби а в 17-та минута Нойер парира отлично удар на Кирх.

Натискът на Борусия даде резултат и след отлична контраатака домакините откриха резултата - Хенрих Мхитарян простреля Мануел Нойер за 1:0 в 23-та минута.

В 30-та минута Хави Мартинес пострада след сблъсък с Марсел Шмелцер, контузвайки коляното си. Това принуди Гуардиола да направи първата си смяна, като Данте влезе в игра на мястото на испанеца в центъра на защитата.

Домакините продължиха да пресират, а действията се развиваха предимно в половината на Байерн. Нойер на два пъти спаси своите, след като парира поредни изстрели на Хофман и Кел две минути преди почивката.

Хьойберг бе декориран в жълто за нарушение срещу голмайстора Мхитарян минута преди полувремето, а на почивката резултатът остана 1:0 в полза на Борусия.

Гуардиола извърши още две смени - пусна в игра Филип Лаам вместо Томас Мюлер веднага след почивката, а в 59-та минута Марио Гьотце замени Хьойберг. За домакините Марсел Дурм замени Шмелцер в 46-та минута.
Борусия отново бе по-активният отбор, като Обамеянг не спираше да тормози крайните защитници на Байерн. Усилията му бяха наградени в 62-та минута, когато той препарира Нойер с глава за 2:0, след като получи отлична асистенция от Пишчек.
Нападателят от Габон отпразнува попадението типично в свой стил, слагайки маска на Спайдърмен. Обамеянг бе заменен веднага след гола, като на негово място в игра влезе Адриан Рамос.

Баварският клуб така и не успяваше да направи нещо съществено и изпитваше затруднения в организацията, като бяха тотално безсилни около наказателното поле на Борусия. Гьотце не се включи по най-добрия възможен начин, а феновете от Дортмунд освиркваха някогашния си любимец при всяко негово докосване.

В 76-та минута Чиро Имобиле имаше шанс да реализира трето попадение за домакините, след като безпроблемно размина двама защитници на Байерн, но Нойер се разтегна и парира опита му за прехвърлящ удар.
Играчите на Юрген Клоп започнаха да се забавляват за радост на 80 хиляди по трибуните. Имобиле и Мхитарян пропуснаха нови добри положения, а първата по-сериозна възможност за Байерн дойде едва в 80-та минута. Тогава Алаба изпълни добре пряк свободен удар, но Лангерак изби.

Пет минути преди края Клоп направи третата си смяна, заменяйки Оливер Кирх със Свен Бендер.

Байерн продължи да разчита на изсипани топки към Левандовски, но защитниците на Дортмунд бяха безпощадни и не оставиха никакъв шанс на доскорошния си съотборник.

В оставащите минути до последния съдийски сигнал гостите така и не стигнаха до смислено положение пред вратата на Борусия и заслужено загубиха.
БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 2:0

1:0 Хенрих Мхитарян 23'
2:0 Пиер-Емерик Обамеянг 62'

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД): Митчъл Лангерак, Лукаш Пишчек, Матиас Гинтер, Сократис, Марсел Шмелцер (46 - Ерик Дурм), Себастиан Кел, Оливер Кирх (85 - Свен Бендер), Йонас Хофман, Хенрих Мхитарян, Пиер-Емерик Обамеянг (63 - Адриан Рамос), Чиро Имобиле

БАЙЕРН (МЮНХЕН): Мануел Нойер, Давид Алаба, Хуан Бернат, Жером Боатенг, Хавиер Мартинес (30 - Данте), Джердан Шакири, Себастиан Роде, Пиер-Емил Хьойберг (59 - Марио Гьотце), Джанлука Гаудино, Томас Мюлер (46 - Филип Лаам), Роберт Левандовски

Sportal.bg напомня: Не забравяй, че от септември ти водиш!