Челси загря за Премиър лийг с два гола на Диего Коща (видео)

С два гола на новото попълнение Диего Коща Челси победи Реал Сосиедад с 2:0 на "Стамфорд Бридж" в последната си контрола преди началото на сезона в Премиър лийг. Сезонът за Челси стартира в понеделник, 18 август, с гостуване на Бърнли.

Двубоят срещу тима от Сан Себастиан беше използван за представяне на новите попълнения, които не са никак малко. Мениджърът Жозе Моуриньо започна със следния стартов състав: Тибо Куртоа, Иванович, Кейхил, Тери, Аке, Фабрегас, Матич, Рамиреш, Азар, Шюрле, Коща.

Двубоят започна по-най-добрия начин за домакините. Коща откри още в първата минута с третия си гол в предсезонната подготовка. В седмата минута бившият нападател на Атретико направи 2:0. След центрирането на Шюрле топката се отби в гредата и оставеният непокрит Коща с лекота да добави в мрежата. Проливният дъжд направи играта трудна.

На почивката за "сините" от Лондон в игра се появиха Аспиликуета, Филипе Луис, Вилиан и Оскар, вместо Кейхил, Аке, Рамиреш и Шюрле. В 70-та минута голмайсторът Диего Коща бе заменен от Фернандо Торес, с когото ще си оспорват титулярното място през сезона.

До ново попадение не се стигна, въпреки отличната възможност за това на Оскар три минути преди края.

Челси - Реал Сосиедад 2:0

1:0 - Коща (1)
2:0 - Коща (7)