БГ Амкар си тръгна с точка от Москва

В среща от втория кръг на футболното първенство на Русия отборите на Торпедо (Москва) и Амкар (Перм) завършиха 1:1. В отбора на Амкар като титуляри започнаха четирима български футболисти - защитниците Захари Сираков и Петър Занев и полузащитниците Георги Пеев и Благой Георгиев.

В 61-та минута Георги Пеев бе сменен от Игор Пикушчак, като само след една минута - в 62-та минута, изравни резултата. Преди това отборът на Торпедо поведе в 43-та минута с гол на Владимир Риков. Захари Сираков получи първия жълт картон в мача - в 31-та минута, за опасно влизане в играч на московчани на границата на наказателното поле.

Така Амкар спечели първа точка в първенството. Досега тимъ бе записал 0:4 от Терек Грозни и 0:1 срещу УФА. В следващия кръг отборът гостува на Кубан Краснодар с Ивелин Попов в състава.