Българският национален тим по плажен футбол се класира на финала на Дивизия Б

Националният отбор на България по плажен футбол се класира за първи път на на супер финала в дивизия Б на Европейската лига по тази разновидност на играта. Това стана след много силна игра на момчетата ни срещу отбора на Норвегия и победа с 4:3. В последната секунда вратарят К. Белинов успя да спаси дузпа и така помогна за успеха.

През цялото време лъвчетата контролираха играта и не допуснаха да бъдат изненадани от норвежците. Отборът на България натисна веднага след като получи гол в средата на първото полувреме за 0:1 и след няколко добри положения, в самия край на първото полувреме успя да изравни след гол на Филип Филипов. През втората част момчетата на старши треньора Симеон Христов продължиха да диктуват играта и да търсят попадения с които да решат мача. След ново попадение на Филип Филипов и един гол на Георги Филипов, нашите поведоха в резултата с 3:1. Норвежците се опитаха да притиснат нашите, но с много стабилна игра на двамата вратари и всички полеви пред тях, резултата оставаше в наша полза. След 3:2 нашите бързо успяха да възстановят разликата от два гола, след попадение на новобранеца в отбора Иван Тодоров.

До края скандинавците върнаха един гол, но българите удържаха победата. Драмата настъпи в последната секунда, когато противникът получи правото да изпълни наказателен удар - дузпа. С невероятното си спасяване вратарят и капитан на нашия отбор К. Белинов, остави резултата непроменен, а неговите съотборници се нахвърлиха върху него да го поздравят и да отпразнуват победата. Така след загубата от Турция и двете победи срещу силните отбори на Австрия и Норвегия, нашите момчета продължават в следващия етап на Евролигата по плажен футбол в Дивизия Б. Той ще се проведе след седмица в Испания с участието на осем отбора.

"Това е исторически момент за плажния футбол в България, тъй като участваме едва от миналата година в Евролигата. С много труд от страна на старши треньора Симеон Христов и безрезервната помощ от страна на президента на БФС Борислав Михайлов, успяхме да постигнем нещо, за което много по развити държави само си мечтаят. Само след седмица е супер финала, който ще се проведе в Испания. Всички свързани с плажния футбол и неговите фенове в България, са убедени в доброто представяне на националния ни отбор, заяви президентът на Аматьорската лига Румен Вълков, който се обади да поздрави отбора с постижението.