Сколари с провал в дебюта си за Гремио

Бившият селекционер на бразилския национален отбор по футбол Луис Фелипе Сколари направи неуспешно завръщане на кормилото на Гремио. 65-годишният Сколари, който напусна "Селесао" през юли след четвъртото място на домашния Мондиал 2014, стартира третия си престой в клуба с тежка загуба с 0:2 в дербито срещу големия градски съперник Интернасионал. Чилийският полузащитник Чарлс Арангис откри резултата на "Бейра Рио" в 62-та минута с глава след центриране на Фабрисио. Резервата Клаудио Винк гарантира успеха на домакините с второ попадение в 85-ата минута, когато завърши отлична контраатака след извеждащ пас на Андрес Д'Алесандро.

С успеха Интернасионал продължи серията си на девет мача без поражение от Гремио, а с 28 точки след 14-ия кръг на бразилския шампионат се утвърди на второто място, като се доближи само на 2 точки от лидера и защитаващ титлата си Крузейро, който завърши 0:0 при гостуването си на Крисиума.

Гремио допусна трето поредно поражение и падна на 11-а позиция с 19 точки. Бившият нападател на Манчестър Сити, Реал Мадрид и Милан Робиньо се завърна за трети път в състава на Сантос, но също нямаше поводи за радост след домакинска загуба с 0:1 от Коринтианс. Гостите стигнаха до успеха с попадение на Жил шест минути преди края с 27 точки се изкачиха на трето място в подреждането. Сантос допусна второ поредно поражeние и вече е девети с 20 точки.

Флуминензе изненадващо стигна само до 1:1 на собствен терен срещу последния в класирането Куритиба. Възпитаниците на Кристовао Боргес допуснаха късен гол на Жермано в 82-ата минута и прекъснаха серията си от три поредни победи в шампионата, с което паднаха на четвърта позиция с 26 точки.

Бившият нападател на Милан Алешандре Пато се разписа два пъти при успеха на Сао Пауло с 3:1 над Витория, с което тимът прогресира до шестото място с 23 точки. Новото попълнение в състава на Фламенго Едуардо да Силва отбеляза единствения гол при успеха с 1:0 над Спорт Ресифе. Роденият в Бразилия хърватски национал влезе като резерва в средата на втората част и се разписа пет минути преди края. С втората победа в последните си три мача Фламенго се измъкна от дъното и вече е предпоследен с 13 точки.