Ливърпул загря за Премиър лийг с бой над Борусия, дебютант блести с гол (видео)

Ливърпул записа респектираща разгромна победа с 4:0 над Борусия (Дортмунд) седмица преди началото на новия сезон в Премиър лийг. Мърсисайдци демонстрираха вдъхновена игра пред изпълнените до краен предел трибуни на "Анфийлд", като възпитаниците на Брендън Роджърс увенчаха добрата си игра с по две попадения във всяко едно от полувремената. Даниел Стъридж и дебютиралият с гол Деян Ловрен дадоха комфортен аванс на домакините от две попадения до 14-ата минута. След почивката Филипе Коутиньо и Джордан Хендерсън добавиха още два гола за крайното 4:0.

Хавиер Манкийо и Ловрен дебютираха за Ливърпул, а друго ново попълнение - Eмре Джан, игра за първи път пред погледа на феновете на мърсисайдци.

"Червените" стартираха силно и още в 10-ата минута излязоха напред в резултата. Коутиньо изведе Стъридж по прекрасен начин, с пета, след което нападателят нахлу в наказателното поле и стреля  далечния ъгъл за 1:0. Само четири минути след това Ловрен засече с глава от малкото наказателното поле центриране на Джерард от корнер - втори гол за Ливърпул.

Малко след подновяването на играта - в 49-ата минута, преднината на "червените" стана класическа. Стърлинг проби по левия фланг, след което намери добре Коутиньо в наказателното поле. Бразилецът успя от малък ъгъл да преодолее Лангарек, който извади топката от своята мрежа за трети път. В 61-ата минута домакините стигнаха до четвърти гол, при който имаше няколко спорни ситуации. Първо, Коутиньо получи, след като бе в положение на засада, която не бе маркирана. След това Стъридж върна топката, която като че ли бе напуснала терена, от аутлинията, а Хендерсън завърши отблизо за крайното 4:0.

Ливърпул стартира новия сезон в Премиър лийг точно след седмица, когато приема Саутхамптън. Борусия пък трябва да се съвземе от този резултат, тъй като точно след три дни "жълто-черните" се изправят срещу Байерн (Мюнхен) за Суперкупата на Германия.

Ливърпул - Борусия (Дортмунд) 4:0

1:0 Даниел Стъридж (10')
2:0 Деян Ловрен (14')
3:0 Филипе Коутиньо (49')
4:0 Джордан Хендерсън (61')

Стартови състави:

Ливърпул: Миньоле, Манкийо, Джонсън, Шкъртел, Ловрен, Джерард, Джан, Хендерсън, Стърлинг, Коутиньо, Стъридж

Борусия (Дортмунд): Лангерак, Пишчек, Сократис, Гинтер, Шмелцер, Кел, Кирх, Мхитарян, Обамеянг, Йоич, Рамос