Кошмарни грешки на Стефано Кунчев провалиха Левски в Стара Загора (видео+галерия)

Отборът на Берое победи с 2:1 Левски в мач от 4-ия кръг на "А" група. И двата гола бяха реализирани от Жуниор Мапуку (5' и 22') след груби грешки на Стефано Кунчев. Особено неадекватна бе намесата при втория гол, когато вратарят напусна наказателното си поле, но не можа да изчисти топката и я поднесе на крака на съперниковия състезател.

Валери Домовчийски върна едно попадение в 36-ата минута. През втората част "сините" стигнаха единствено до греда на Луис Педро в 86-ата минута.

Загубата остави 26-кратните шампиони на незавидното десето място с 4 точки. Берое вече е седми с точка повече.

Срещата бе поредно завръщане на Георги Иванов на треньорския пост на тима. Гонзо ще има задачата да започне изграждането на новия облик на отбора след скоропостижното уволнение на Пепе Мурсия. На трибуните пък бе Димитър Димитров - Херо, който е близо до завръщане в клуба, но все още не е ясно на какъв пост.

Берое - Левски

Мачът започна ужасно за столичния тим. В 5-ата минута Самир Аесс центрира отдясно, Кунчев не бе убедителен при намесата си и поднесе топката на крака на Мапуку, който от няколко метра нямаше как да сбърка на празна врата.

В 9-ата минута Салим Керкар проби през отбраната в синьо и подаде на Аесс, чийто изстрел бе блокиран от Аймен Белаид.

Гостите отговориха в 18-ата минута, когато испанецът Антонио Аниете изведе своя сънародник Мигел Бедоя в удобна позиция, но крилото би в Благой Макенджиев. Две минути след това Владимир Гаджев получи възможност да изпълни фаул от изгодна позиция, но стреля право в стената.

Футболистите на Левски тъкмо се бяха окопитили след първоначалния домакински натиск и успяха да изравнят играта, когато бяха закопани за втори път от своя вратар. Кунчев напусна наказателното си поле, успявайки да изпревари Мапуку, но не успя да изчисти кълбото, а го поднесе на тепсия на своя съперник, който отново имаше лесната задача да вкара на празна врата.

Три минути по-късно Мапуку получи отличен шанс да оформи своя хеттрик, но стреля на сантиметри от левия страничен стълб.

В 36-ата минута "сините" успяха да се съвземат от нокдауна, в който бяха изпаднали и върнаха едно попадение. Домовчийски се възползва от центриране от фаул и с плътен удар намали резултата.

До края на полувремето гостите опитаха с хаотичен натиск да стигнат до изравняването, но без успех, а старозагорци отговориха с опасен изстрел на Керкар от над 20 метра, който профуча над напречната греда.

На почивката Георги Иванов извади от терена Кунчев и вкара на негово място Кристиян Наумовски. Веселин Минев пък напусна заради травма, отстъпвайки мястото си на Радослав Димитров.

В 50-ата минута Аниете стреля от свободен удар, но над вратата. Мапуку в 56-ата минута пък направи нов опит да вкара третото си попадение в мача, но този път стреля тъврде неточно. Малко след това "сините" бяха близо до изравняване, но Луис Педро с глава не успя да намери очертанията на вратата.

В 81-ата минута Луис Педро проби отляво и центрира в наказателното поле, където първо Бедоя се размина с топката, а след него Аниете не успя да нанесе удар и кълбото бе изчистено. Три минути след това Педро изведе и Божинов на много добра позиция, но първото докосване на тарана не бе добро и Макенджиев улови.

В 86-ата минута "сините" пропуснаха най-добрата си възможност да стигнат до едната точка, след като удар на Луис Педро срещна гредата.

По този начин Берое затвърди реномето си на един от най-неудобните съпреници за "сините". Левски не е побеждавал старозагорския тим вече четири поредни официални мача и един неофициален. "Зелените" победиха с дузпи тима от "Герена" на финала за Купата на България през 2013 година, а след това в първенството старозагорци удържаха нулево равенство в София и победиха с 1:0 на свой терен. Преди началото на сезона пък двата тима играха контрола и отново "зелените" спечелиха категорично с 3:0.