Пирин (Благоевград) падна от съименника си от Разлог

Пирин (Благоевград) записа първа загуба през новия сезон в "Б" група, след като бе надигран с минималното 1:0 в дербито срещу съименника си от Разлог от втория кръг. Единственият гол в срещата отбеляза Йордан Юруков от фаул в 21-ата минута.

"Орлетата" от Благоевград започнаха мача много силно и в 5-ата минута Мартин Тошев уцели греда, а малко по-късно Влади Златинов изпусна чисто положение от 10 метра. Въпреки това в 21-ата минута Йордан Юруков бе безгрешен от фаул за 1:0 и така даде преднина на Пирин (Разлог).

През второто полувреме отборът от Благоевград не успя да създаде чисто голово положение пред вратата на домакините и инкасираха първа загуба в "Б" група.