Тотнъм победи Шалке 04 в контрола

Тотнъм записа престижна победа с 2:1 в контролна среща с германския Шалке 04. Това бе последната проверка на "шпорите" преди началото на сезона в Премиър лийг другата седмица и те изглеждат в добро състояние преди първия си мач срещу Уест Хам.

Лондончани играха по-добре през първото полувреме и изпуснаха няколко отлични положения преди Емануел Адебайор да открие резултата в 29-ата минута с хубав изстрел с левия крак.

Второто попадение бе дело на Роберто Солдадо с глава в 66-ата минута след лошо изчистване на вратаря на германците.

"Кралскосините" пък направиха загубата си по-почетна в 80-ата минута, когато Кевин-Принс Боатенг успя да вкара за крайното 2:1.