Непробиваем Цонга спря полета на Гришо в Торонто (видео)

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров не успя да стигне до финала на силния турнир от сериите "Мастърс 1000" в Торонто. Той загуби на 1/2-финала срещу французина Жо-Вилфред Цонга в два сета - 4:6, 3:6. Това бе негово четвърто поражение от този съперник в досегашните им четири двубоя. Цонга пък продължава страхотната си серия в турнира, като вече чака победителя от другия полуфинал между Фелисиано Лопес и Роджър Федерер.

Cрещата тръгна гейм за гейм, като всеки от двамата играчи печелеше своите подавания. Леки трудности за Григор Димитров имаше в третия гейм, когато Цонга докара резултата до 40:40, но българинът не се поддаде и успя да удържи на напрежението.

След това двамата продължиха размяната на геймове до 4:4, когато Цонга стигна до първата си точка за пробив при сервис на Димитров и веднага се възползва от колебанието на българина, като поведе с 5:4. В следващия гейм и Цонга показа колебания и допусна да губи с 30:40, като така пък Гришо стигна до първата си точка за пробив. Той имаше и още три шанса, стигайки до три авантажа в своя полза, но бомбените сервиси отново спасиха французина, който измъкна гейма и спечели сета - 6:4.

За съжаление вторият сет не стартира добре за нашето момче. След бърза размяна на два гейма за 1:1, при втория си сервис-гейм Димитров буквално се срина и допусна да се стигне до 0:40. Цонга имаше три точки за пробив и още при първия си шанс отново наказа своя съперник и поведе с 2:1. След това французинът взе на нула и своето подаване.

Последва нов труден сервис-гейм за Григор, който отново допусна да се стигне до 0:40, но този път той показа характер и докара нещата до 40:40, а след това с два добри сервиса успя да се задържи в мача - 2:3.

Цонга обаче продължи да печели без особени трудности своите подавания, а в седмия гейм отново на два пъти стигна до точка за пробив при сервис на българина, който някак съумя да удържи и да докара резултата до 3:4.

След това Цонга записа нов гейм на нула, а при подаването на Гришо пак се стигна до 0:40 и три мачбола за французина. Той не успя при първия опит, но при втория бе безпощаден и затвори мача с 6:3 гейма в своя полза.