Дунав победи Видима в последната си контрола

Футболистите на "Дунав" победиха "Видима - Раковски" Севлиево с 2:0 в последната си контрола преди началото на сезон 2014/2015 в Североизточната "В" група. Двубоят се игра на Градския стадион в Русе.

Старши треньорът Веселин Великов заложи на Цветомир Цанков на вратата. Пред него в защита от дясно наляво бяха наредени Николай Колев, Мартин Димов, Михаил Милчев и Атанас Атанасов. В центъра на полузащитата действаха Диян Димов и Георги Чакъров, по крилата - Андреас Васев и Християн Кожухаров, а в нападение - Йордан Димитров и Мирослав Будинов.

Домакините упражниха териториален и игрови превес през целия мач. Резултатът бе открит още във втората минута с гол на Християн Кожухаров.

След това играта се водеше предимно в половината на гостите. Вратата им бе постоянен обект на обстрел, като Мирослав Будинов пропусна на няколко пъти да удвои резултата. За сметка на това Цветомир Цанков и заменилият го след почивката Радосвет Христов бяха почти без работа.

В самия край "драконите" все пак успяха да отбележат нов гол. Будинов се оказа най-съобразителен при центриране в малкото наказателно поле на севлиевския тим, засече с глава топката и я прати в мрежата за 2:0 в 87-та минута.

Това бе последната контрола за дунавци преди началото на сезон 2014/2015 в Североизточната "В" група. В първия кръг те посрещат "Тича" Долни чифлик на 16 август, събота, от 18,00 ч. на Градския стадион в Русе. Очаква се дотогава да се възстанови напълно и Ивайло Раденцов, който пропусна последните проверки на русенския състав.