Локо Сф нанесе първа загуба на Славия (галерия)

Локомотив (София) би с 1:0 Славия в мач от четвъртия кръг на "А" група и по този начин нанесе първо поражение на белите в първенството.

Единственото попадение в двубоя вкара Иво Иванов с бомбен шут в края на първата част.

Белите започнаха по-активно срещата и след шут на Манзоро от фаул в 4-та минута Божидар Митрев с мъка спаси. В ответната атака Ливраменто имаше шанс да вкара за Локо, но стреля твърде слабо и Петков улови.

Последваха добри минути за Локо. Първо Владислав Романов стреля от фаул в 23-та минута, но Петков спаси. Само 120 секунди по-късно железничарите поискаха дузпа за игра с ръка на Бургзорг след изстрел на Иво Иванов, но Таско Тасков прецени, че такава няма.

Славия отговори с шут на Мишел Платини, който се отби в напречната греда.

Локо (София) - Славия

В 27-та минута шут на Романов бе отразен от стража на белите, топката попадна в Генов, който от удобна позиция не успя да реализира. Две минути по-късно Фонсека проби и шутира, но Митрев изби в корнер.

В 32-та минута нов изстрел, този път на Манзоро, излезе в аут. Пет минути по-късно и Фернандо да Силва опита своя късмет, но стражът на домакините отново спаси.

Така се стигна до даденото от рефера продължение на първата част, когато със страхотен шут Иво Иванов препарира Георги Петков - 1:0 за Локо Сф.

В началото на второто полувреме играта бе далеч по-спокойна в сравнение с тази през първата част. В 51-та минута Бранеков стреля с глава след центриране от корнер, но в аут.

Постепенно белите се активизираха и отправиха два опасни удара чрез Платини и Станислав Генчев, но Митрев спаси. Между двете положения Шехуди пропусна добра възможност да удвои резултата.

В 74-та минута отново стражът на домакините на три пъти бе последна преграда пред нападателите на Славия. Първо той спаси изстрел от фаул на Платини, а след това на два пъти се намеси решаващо при добавките на Да Силва.

До края на мача железничарите затвориха подстъпите към своята врата и удържаха крехката си преднина.

снимки: Марин Маринов, sportal.bg