Много голове и зрелищен футзал в първия ден на Varna futsal summer cup 2014

Силният международен турнир по футзал, който се провежда в морската столица бе открит с двубой между шампионът на България Гранд Про (Варна) и румънският "Юнайтед Галац". Българските шампиони отстъпиха на своя съперник с 1:4. За отборът от северната ни съседка на два пъти точен бе Каталин Иван (7',30'), а по веднъж се разписаха Андрей Апостол (7') и Иван Йованович(24'). Почетното попадение за "професионалистите" реализира новото попълнение Пауло Пинто в последната минута на мача.

В другата среща за деня домакините от "Черно море - Мания" победиха с 4:2 тимът на "УНСС - Easy credit" воден от настоящият национален селекционер Иван Стоилов. "Манияците" започнаха по-добре и заслужено поведоха в резултата още в 4-тата минута чрез своя капитан Пламен Стойков. Две минути по-късно Димитър Цветанов удвой, а до края на полувремето тимът от столицата заигра по-добре и стигна до попадение дело на Стамен Арсов - 2:1.

През втората част отново по-силният старт бе за домакините. Никола Василев отбеляза два гола и направи преднината на тима си  по-солидна. Крайното 4:2 оформи Красен Вълков преодолявайки силно представилият се вратар на "Черно море - Мания" - Пенко Димов. Утре (09.08) в първата среща от 18.00 ч. един срещу друг излизат "Гранд Про" и "УНСС - Easy credit", а непосредствено след това от 20.00 ч. сили ще премерят "Черно море - Мания" и "Юнайтед Галац".