Ботев и Литекс си спретнаха невероятно зрелище с много голове и обрати

Отборите на Ботев (Пловдив) и Литекс завършиха 3:3 в невероятно зрелищен сблъсък от 4-ия кръг на "А" група. Срещата се игра на базата в Коматево. Иван Цветков вкара за домакините още във 2-ата минута, а Лъчезар Балтанов удвои с красиво попадение в 26-ата. Вилмар Джордан отбеляза за "оранжевите" в 29-ата минута. Страхил Попов изравни в 43-ата минута, а Данило Асприля оформи пълния обрат в последните секунди на първата част. Милен Гамаков оформи крайния резултат в 67-ата.

Битката бе белязана и от червен картон на Томаш Иршак от пловдивския тим. Той напусна преждевременно терена в 85-ата минута.

"Канарчетата", които днес отново не можеха да разчитат на подкрепата на своите фенове, стартираха много силно и поведоха в резултата след само стотина секунди игра. Петрус Бумал допусна груба грешка и изведе Цветков сам срещу Винисиус Баривйера, а за опитния нападател не бе проблем да се разпише.

В 8-ата минута "жълто-черните" можеха да увеличат преднината си, след като Божидар Васев излезе очи в очи с вратаря на ловчанлии, но стреля в него, а при добавката на Цветелин Чунчуков кълбото бе избито в корнер.

В 14-ата минута Джордан отправи първи удар в очертанията на пловдивската врата, но Михаил Иванов се справи без проблем.

В средата на полувремето футболистите на Ботев пропуснаха две добри възможности да вкарат втори гол, но в 26-ата минута Балтанов успя да отбележи. Разтрогналият преди няколко дни с Левски полузащитник отправи ефектно воле от около 20 метра и направи 2:0.

Този път обаче радостта на домакините бе кратка. В 29-ата минута Страхил Попов проби по десния фланг и центрира отлично към Джордан, който с технично изпълнение върна Литекс в мача.

Гостите нанесоха своя удар в последните минути на първата част. В 43-ата минута Попов бе оставен непокрит в наказателното поле, овладя подадената към него топка и с точен удар изравни. В даденото триминутно продължение Армандо Ваюши центрира към далечната греда, където Асприля успя да засече паса и да направи 2:3.

В началото на второто полувреме "оранжевите" можеха да отбележат и четвърто попадение, но Джордан не успя да преодолее Иванов в 53-ата минута.

В 67-ата минута влезлият на почивката Юнес Хамза се пребори за една топка, центрира в наказателното поле и друга резерва - Гамаков, реализира шестото попадение в двубоя.

В 79-ата минута Хамза направи страхотен индивидуален пробив, преодоля Винисиус, но точно преди да стреля в опразнената врата Илия Миланов се хвърли на шпагат в краката му и изби в ъглов удар. Малко след това шут на Мариян Огнянов профуча на сантиметри над напречната греда.

Секунди по-късно влезлият през втората част Омар Косоко можеше да донесе победата на Литекс, но стреля покрай левия страничен стълб.

В 85-ата минута пловдивчани останаха с човек по-малко на терена, след като Томаш Иршак получи втори жълт картон.

снимка: botevplovdiv.bg