Лудогорец направи на пух и прах Локо Пд в собствения му дом (видео)

Отборът на Лудогорец направи на пух и прах Локомотив (Пловдив) на стадион "Локомотив". Мачът от 4-ия кръг на "А" група завърши с победа на българския шампион като гост с 4:1. На два пъти точен за "орлите"  бе Жуниор Кишада (12, 19), а по едно попадение добавиха Вандерсон (33) и Върджил Мисиджан (52). Голът за домакините бе дело на Карагерен в 90-ата минута, като падна след груба грешка на стража Иван Чворович.

Дебют в елита с екипа на Лудогорец направи юношеският национал Преслав Петров.

В днешната среща треньорът на "орлите" Георги Дерменджиев заложи на голяма част от резервите.

Двубоят стартира с опасна ситуация пред вратата на български шампион. В 4-ата минута Здравко Илиев бе изведен сам срещу Чворович, но не успя да реализира, тъй като се забави да стреля. Александър Василев, който го изпусна, се хвърли в краката му и предотврати опасността.

Малко по-късно Лудогорец успя да отбележи. Попадението реализира Жуниор Кишада в 12-ата минута. За гола изцяло "заслуга" има Йордан Господинов. Топката бе върната към вратаря, който се забави да я изрита и бразилецът се доближи на 2 метра от него. В този момент Господинов шутира напред, но бе твърде късно. Кълбото срещна крака на нападателя и влетя в мрежата.

Оттук до края на срещата на терена имаше само един отбор - този на гостите от Разград. Възпитаниците на Георги Дерменджиев продължиха да атакуват и съвсем логично стигнаха до нов гол.

В 19-ата минута Абел Анисе изведе сам срещу вратаря Кишада и останал под ъгъл нисичкият нападател разстреля Господинов за 0:2.

В 33-минута Лудогорец скри топката на своя опонент. Шоко намери по дясното крило Кишада, който овладя и без да се бави подаде към Анисе. Мадагаскарецът от своя страна предостави кълбото на Вандерсон. Последният напредна и с техничен удар прати топката в мрежата.

Второто полувреме по нищо не се различаваше от първата част. Гостите изцяло контролираха събитията. "Орлите" атакуваха, а Локо Пд се бранеше.

В 52-ата минута Върджил Мисиджан вкара четвърти гол. Холандецът си пое топката в наказателното поле, нагласи я на силния десен крак и с фалцов удар по диагонала отбеляза красиво попадение.

В 73-ата минута Кишада имаше добра възможност да запише хеттрик. Александър Васелив проби по лявото крило и върна в наказаталното поле, където бразилецът бе заел добра позиция. Кишада пробва да намери ъгъла, но техниката му изневери и кълбото попадна право в ръцете на вратаря.

До края на срещата "смърфовете" се опитаха да вкарат почетно попадение, като разчитаха на удари от далеч.

Дани Кики пробва късмета си, но топката излезе в аут.

В 90-ата минута домакините все пак успяха да отбележат. Якимов отправи изстрел от 30 метра, който не предвещаваше опасност. Чворович обаче направи груба грешка като изби право в краката на Бирсент Карагерен, който се възползва и отблизо опъна мрежата зад сърбина.

ЛОКО ПД - ЛУДОГОРЕЦ 1:4