ПСЖ стартира с 2:2 срещу Реймс, Ибра бележи два и изпуска дузпа (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен стартира трудно сезона в Лига 1. Столичният тим завърши 2:2 като гост на Реймс. И двата гола за парижани отбеляза Златан Ибрахимович (10 и 63) след асистенции на Хавиер Пасторе. Шведът изпусна дузпа в 19-ата минута. За домакините се разписаха Принс Онианг (22) и Антоан Дево (34).

В защитата на Пари Сен Жермен като титуляр излезе капитанът Тиаго Силва, който поднови тренировки едва преди четири дни. Липсата на практика си пролича при втория гол за Реймс, когато бразилецът беше надигран от Дево. Парижани реагираха като ужилени.

Лукас Моура и Кавани заиграха по крилата, докато Ибрахимович се премести в центъра и резултатът не закъсна. В 63-ата минута шведският гигант изравни. ПСЖ можеше да стигне и до победата, но решителни намеси на отбраната на Реймс предотвратиха трето попадение.

Добрата новина за ПСЖ е страховитата форма на Златан Ибрахимович, който започва сезона на висока скорост. Независимо от пропуснатата дузпа, шведът не постави под съмнение статута си на ключов играч за Пари Сен Жермен.