Мицански с хеттрик за Карлсруе (видео)

Българският нападател Илиян Мицански наниза хеттрик за Карслуе срещу бившия си клуб ФШВ Франкфурт в двубой от втория кръг на Втора Бундеслига. Българинът беше заменен в 79-ата минута от холандеца Коен ван дер Бийзен. Това беше първа победа за сезона за Карлсруе.

Българинът откри головата си сметка в 11-ата минута, след като се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините. Домакините изравниха едва пет минути по-късно с попадение на албанеца Едмонд Каплани.

Радостта им обаче беше още по-краткотрайна, тъй като Мицански се разписа за втори път. Той пое топката в средата на терена, напредна мощно и от границата на наказателното поле стреля и остави вратаря Кланд без шансове - 2:1. В 41-ата минута българинът постави домакините на колене, като направи резултата 3:1. Домакините се върнаха в мача в края на полувремето с попадение на Каплани от дузпа.

През втората част Карлсруе удържа аванса си, а в даденото от рефера продължение дори пропусна да направи успеха си по-убедителен, след като удар на Йабо нацели гредата.

Това беше втора победа за сезона за тима на Мицански, който с 4 точки дели върха с Аален.